Logowanie

Aktualności

Podsumowanie 13 kolejki

• autor: teamheros, 2014-03-10 10:31

Za nami 13 dla jednych szczęśliwa dla innych niestety pechowa kolejka Ligi Oldboyów. Jako pierwsze na parkiet wychodzą dwie drużyny, które znają się jak łyse konie Oldboye, którzy jako jedyni reprezentują ościenne gminy Jasienicę Rosielną Blizne i Nozdrzec Izdebki. Od samego początku Blizne kontroluje sytuację na boisku, doprowadzają do dwu punktowej przewagi i grając rozsądnie i drużynowo. Izdebki z minuty na minutę zaczynają przyśpieszać. Coraz częściej utrzymują się przy piłce i stwarzają niebezpieczne akcje pod bramką przeciwnika. Zawodnicy z gminy Jasienica Rosielna nie mieli dnia kilka akcji sam na sam z bramkarzem niewykorzystane mszczą się utratą kolejnych bramek. Mecz naprawdę stoi na wysokim poziomie jest szybki, dynamiczny a wynik remisowy 4: 4 sprawiedliwy dla obu drużyn.

Jeszcze parę lat temu było kilka drużyn, które pewniakiem dostarczały komplet punktów. Ilość rozegranych spotkań oraz treningi wykrystalizowały we wszystkich drużynach ducha walki i nieobliczalności. Tak było w kolejnym meczu, w którym faworyt Brzozovia podejmowała Parnas Stara Wieś. Mecz niespodzianka pierwsze minuty spotkania karny dla „pomarańczowych koszul” wykorzystany i worek z bramkami rozwiązany. Parnas gra szybką piłkę Brzozovia jakby przysnęła. Chłopaki ze Starej Wsi strzelają bramki a zszokowane „białe koszule” nie wiedzą, co się dzieje coraz częściej ustawiają piłkę na środkowej linii. Wystarczy nadmienić pierwsza połowa zakończona 5: 1 dla Parnasu. Druga odsłona Brzozovia się przebudza zaczyna ścigać wynik doprowadza nawet do jedno punktowej straty. Parnas zaciska zęby i walczy do końca wiedzą, że zwycięstwo przybliży ich do trzeciego miejsca na podium. Końcowy wynik 8: 7 dla pomarańczowych ustawił kolejny mecz.

Herosi po wcześniejszym meczu mają zapewnione pierwsze miejsce w rozgrywkach. Wydaja się, że mecz z Polikatem odpuszczą i podejdą do niego bez emocji. Niestety mimo niewielkiego osłabienia ( brak Grześka Wojtowicza i Darka Fiołka) drużyna wychodzi zmobilizowana i pełna energii. Chcemy udowodnić, że sukces wypracowujemy sami a nie pozostawiamy go przypadkowi. Od początku stawiamy chłopakom z Polikatu wysoko poprzeczkę. Założenie taktyczne, czyli indywidualne krycie Bogusia Orłowskiego daje skutek, jako pierwsi wychodzimy na prowadzenie i w cały mecz jest pod nasze dyktando. Dochodzimy nawet do trzy punktowej przewagi, ale jak to u nas bywa formacja ataku z Radkiem i Robertem wspierana przez Wojtka i Adasia można powiedzieć bez zarzutu, formacja obronna czasem w chaosie, co skrzętnie wykorzystywali przeciwnicy. Ale można podsumować mecz na plus często jak to u nas bywa, gdy mecz jest o przysłowiową pietruszkę brakuje nam mobilizacji oraz koncentracji, ale tym razem było inaczej wszyscy dali z siebie maksimum i mecz wygrany 7: 6 zasłużenie.

Kolejny pojedynek to połączenie wody i ognia. Humniska wychodzą na mecz spokojni, Domixów rozpiera energia. Początek dla biało zielonych koszul dwu punktowe prowadzenie wydaje się, że po meczu. Domixy, mimo, że nie mieli dnia wiele, ale to bardzo wiele zmarnowanych sytuacji powoli odrabiają straty. Wyjątkowy niefart zalicza w tym meczu „Ołen” wiele sytuacji sam na sam niewykorzystane. Do tego zmarnowany karny przez „czerwone diabły” koszmar. Ale druga formacja tez zalicza wiele błędów i wynik remisowy 2: 2 myślę, że jest sprawiedliwy. A z tego wynika, że ostatnia kolejka, jeśli chodzi o najniższy stopień pudła będzie wyjątkowo emocjonująca.

TEKST: KOZUBAL WOJTEK