Najlepszy strzelec rozgrywek

• autor: teamheros, 2013-02-11 06:51

Brzozowska Liga Powiatowa dobiega końca. Końca dobiega także walka o statuetkę dla najlepszego strzelca rozgrywek. Przed rozegraniem szóstej kolejki na czele znajdowała się grupa dwóch zawodników z Korabem (Blizne) i Pawłem Wojtalem (Domix). Wydawało się że rywalizacja rozstrzygnie się pomiędzy wspomnianą dwójką. Na całe szczęście w tej kolejce do walki włączyło się jeszcze kilku zawodników co sprawia iż końcówka rozgrywek będzie miała pasjonujący finał. Zarówno w rywalizacji drużynowej gdzie już w najbliższą sobotę zmierzą się Polikat z Brzozovią o miano najlepszej ekipy BLP, jak i w rywalizacji indywidualnej walka o tytuł trwać będzie do ostatnich sekund poszczególnych spotkań. Po ostatniej kolejce do gry o koronę włączył się zawodnik Brzozovii Jacek Kot, który w spotkaniu z drużyną Iwoniczanki nie zatracił instynktu strzeleckiego i ponownie na jego konto dopisujemy 4 bramki. Tak więc podsumowując popularny "kotek" zgromadził już 11 trafień. Do lidera Pawła Wojtala brakuje mu tylko 2 oczek. Paweł w tej kolejce powiększył swój dorobek "tylko" o jedno oczko, niby mało ale lepiej od Sławka Koraba z ekipy Bliznego. Sławek w sobotnie popołudnie nie zaliczył żadnego trafienia i aby myśleć o poprawie pozycji musi się sprężyć w następnym spotkaniu. A jest na to realna szansa gdyż Blizne w ostatniej serii spotkań mierzy się z przedostatnią Przysietnicą. Do czołówki zbliżył się też napastnik z Polikatu Boguś Orłowski który w meczu z kolegami z Przysietnicy trzykrotnie pokonał dobrego znajomego Sylwka Herbuta i w klasyfikacji awansował o kilka pozycji. Na jego koncie tak jak i w przypadku Jacka Kota znajduje się 11 trafień. Nam miło poinformować iż po meczu z oldboyami z Bliznego do wali o tytuł włączył się nasz napastnik Robert Knap. Zaliczając hat tricka w tym meczu Robert z 10 bramkami znajduje się tuż za wspomnianą powyżej dwójką zawodników.

W najbliższej serii spotkań walka na całego. Przeanalizujmy tak więc szanse poszczególnych zawodników na końcowy sukces.

1. Korab Sławek

Ekipa z Bliznego w ostatniej decydującej serii spotkań mierzy się z sąsiadem z tabeli FC Przysietnicą. Chcąc uniknąć sytuacji gdzie na koniec BLP Blizne zajmuje ostatnią lokatę, "bliźnianie" muszą wygrać ten mecz. Wygrana niewątpliwie w dużej mierze zależy od dyspozycji Sławka. Nie zawsze szczelna defensywa Przysietnicy jest doskonałą okazją do poprawy licznika bramkowego. Jednak należy pamiętać że w bramce Przysietnicy nie stoi ogórek. Sylwek Herbut jest świetnym bramkarzem i na pewno nie ułatwi napastnikowi z Bliznego zadania powiększenia dorobku bramkowego.

2. Wojtal Paweł

Ciężkie zadanie przed Pawłem ale do przeskoczenia. W następnym meczu DOMIX mierzy się w niezwykle ważnym spotkaniu z Iwoniczanką. W tym meczu ważą się losy obu ekip (zwycięzca spotkania w przypadku potknięcia HEROSÓW w ostatniej kolejce kończy sezon na pudle na 3 miejscu), ale i losy korony. Paweł staje przed szansą na wygranie klasyfikacji ale w tak ważnym spotkaniu stres może spętać nogi.  Oby tak nie było. Liczymy ze Pawłowi uda się powiększyć dorobek bramkowy i walka nabierze rumieńców.

3. Kot Jacek i Orłowski Bogusław

Jak zabawa to zabawa. Obaj mają po 11 bramek obaj walczą o koronę. Obie drużyny w których występują walczą o tytuł. Obie mają po 15 punktów. O tym koto zostaje mistrzem tegorocznej BLP decyduje ostatnia kolejka. O tym kto zostaje najlepszym snajperem rozgrywek decyduje ostatnia kolejka. Warto być na tym meczu bo podtekstów będzie sporo.

4. Knap Robert

Nasz kolega zagra przeciwko ekipie Parnasu. Szansa na końcowy sukces jest trzeba po prostu ją wykorzystać. Do liderów brakuje 3 bramek. Jednak atak zza pleców może być dodatkowym atutem. Tak naprawdę przeciwnicy mogą Robercika zlekceważyć o może się im odbić czkawką. My jako zespół będziemy starać się wypromować naszego strzelca i podciągnąć go w klasyfikacji - bo wiadomo statuetka strzelca ZOBOWIĄZUJE - procentowo -  40 procentowo.